VIDEO/ Ishin duke humbur deri në minutën e 97, Keidi Bare jep asist në përmbysjen spektakolare të Espanjolit

Espanjoli ka mposhtur Eibarin në një duel të drejtpërdrejtë për vendin e dytë në La Liga 2. Një fitore mjaft emocionuese për bardhekaltrit, e cila erdhi në sekondat e fundit të ndeshjes. Eibari ishte duke udhëhequr deri në minutën e 97 të takimit, por më pas ndodhi përmbysja spektakolare e Espanjolit.

Keidi Bare dha një pasim për Sançezin në minutën e 97 dhe ky i fundit e ndali topin në rrjetë. Vetëm 2 minuta më vonë Lazoja i ktheu shifrat në favorin e Espanjolit. Në fundi bardhekaltrit fituan me shifrat 2-3 dhe i rrëmbyen Eibarit vendin e dytë në renditje./Halit Delibashi-Sport Ekspres/