VIDEO/ Nga 0-2 në 2-2! Tiranës i shijon si humbje barazimi në fund me Laçin, mbyllet në paqe Erzeni-Kukësi

VIDEO/ Nga 0-2 në 2-2! Tiranës i shijon si humbje barazimi në fund me Laçin, mbyllet në paqe Erzeni-Kukësi

Tirana ka marrë një tjetër rezultat zhgënjyes, këtë herë me Laçin. Bardheblutë e kishin ndeshjen në dorën e tyre teksa pjesa e parë u mbyll me shifrat 0-2. Goli i Hasanit dhe më pas i Abazajt vendosi pjesën e parë duke krijuar idenë e fitores për kryeqytetasit.

Por me nisjen e pjesës së dytë, ishte pikërisht autogoli i Najdovskit që ngushtoi diferencat. Në minutat e fundit Melo arriti që të barazojë rezultatin në 2-2. Nga krahu tjetër, Erzeni dhe Kukësi janë nadarë në paqe duke mos arritur më shumë se barazimi 0-0. /Sport Ekspres/

Video edited on Kapwing

Video edited on Kapwing

Video edited on Kapwing

LAÇI: Dajsinani, Mjaki, Kurti, Myrta, Taleb, Qato, Kryeziu, Melo, Ujka, Kristian, Sobowale. Trajner: Mirel Josa

TIRANA: Abdullahu, Doka, Lulaj, Najdovski, Hoxhallari, Deli, Lushkja, Hasani, Latifi, Abazaj. Trajner: Julian Ahmataj

LIVE, Erzeni-Kukësi 0-0

ERZENI: Hasanbelli, Osmanllari, Sadiki, Atanta, Peposhi, Alba, Kahrimanoviç, Meçja, Maliqi, Zeka, Mihana. Trajner: Alfred Deliallisi

KUKËSI: Tafas, Reçi, Zhongo, Murati, Lamçe, Fejzaj, Momoh, Mota, Jusuf, Salami, Rivas. Trajner: Stavri Nica