VIDEO/ Ishte apo jo pozicion jashtë loje? Vendosi fitoren e Juventusit kundër Romës, polemika ngrihen për golin e Rabiot

VIDEO/ Ishte apo jo pozicion jashtë loje? Vendosi fitoren e Juventusit kundër Romës, polemika ngrihen për golin e Rabiot

Juventusi fitoi kundër Romës me shifrat 1-0. Falë kësaj fitore, bardhezinjtë i afrohen me vetëm 3 pikë Interit kryesues. Por shumë polemika janë hapur në këtë përballje për golin e realizuar nga Rabiot.

Në minutën e 47 të takimit, me pasimin e marrë nga Vlahovic, Rabiot arriti që të tundte rrjetën. Me disa pamje që po qarkullojnë në rrjetet sociale, Rabiot duket më shumë i avancuar se rivalët e tij dhe për këtë arsye, tifozët e Romës ndihen të vjedhur. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/