VIDEO/ Italianët nuk ndryshojnë kurrë! Arbitri i dha një dorë për të shkuar në Europianin e Gjermanisë, por shihni lëvizjet e turpshme kundër Ukrainës

VIDEO/ Italianët nuk ndryshojnë kurrë! Arbitri i dha një dorë për të shkuar në Europianin e Gjermanisë, por shihni lëvizjet e turpshme kundër Ukrainës

Italia do të ketë shansin për të mbrojtur titullin e kampionit të Europës pasi ka pasur një ndihmë nga arbitrat në ndeshjen e fundit të kualifikimit për Europianin, sidomos në minutat e fundit. Shumë janë të mendimit se gjyqtari spanjoll Gil Manzano nuk ka dhënë një penallti të dukshme për Ukrainën pas kontaktit mes Cristante dhe Mudryk. Ajo që i shtoi benzinë ??dyshimit është fakti se nuk ka pasur asnjë telefonatë nga dhoma e VAR-it.

Megjithatë, në kohën e shtesës, italianët bënë një tjetër lëvizje të turpshme, e cila flet shumë se sa të dëshpëruar ishin për t’u mbrojtur dhe në fund ia dolën, pasi barazuan 0-0. Nga stoli i Italisë do të hidhej një top i dytë, në momentin që arbitrin Manzano të ndalonte ndeshjen kur Ukraina po sulmonte për të shënuar. /Sport Ekspres/