VIDEO/ Lojtari shqiptar dha asistin, Rashica dhe Muçi festojnë së bashku golin e Beshiktashit

Beshiktashi është duke luajtur kundër Koniasporit në kampionat. Skuadra nga Stambolli është duke udhëhequr me shifrat minimale 1-0. Kiliçsoi e dërgoi topin në rrjetë në minutën e 49, pas një krosimi të përsosur nga Milot Rashica.

Lojtari anësor shqiptar u rikthye në formacion mbrëmjen e sotme, ku edhe dha kontributin e tij në ekip. Menjëherë pas golit, Rashica ka festuar duke u përqafuar me bashkëkombasin e tij, Ernest Muçin./Halit Delibashi-Sport Ekspres/