VIDEO/ Magji shqiptarësh në Serinë A! Goli i parë i Marin Çunit është spektakolar, do ta kishin zili edhe yjet e futbollit

VIDEO/ Magji shqiptarësh në Serinë A! Goli i parë i Marin Çunit është spektakolar, do ta kishin zili edhe yjet e futbollit

Marvin Çuni ka shënuar sot golin e tij të parë në Serinë A. Këtë herë festa është e gjitha legjitime. Një magji shqiptarësh ka ndodhur në ndeshjen mes Frozinones dhe Empolit. Arijon Ibrahimoviçi ka dhënë një asist perfekt në minutën e 58, kur Marvin Çuni ka shënuar një gol që do ta kishin zili edhe yjete futbollit botëror.

Sulmuesi i Kombëtares kuqezi goditi me thembër dhe mposhti në këtë mënyrë Etrit Berishën, i cili nuk kishte çfarë të bënte tjetër përveçse të dorëzohej përpara spektaklit të Çunit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/