VIDEO/ Mbrojti me mjeshtëri topin, Mirlind Daku shënon gol dhe i jep fitoren skuadrës në Rusi

VIDEO/ Mbrojti me mjeshtëri topin, Mirlind Daku shënon gol dhe i jep fitoren skuadrës në Rusi

Mirlind Daku i ka dhënë tre pikët skuadrës së tij. Sulmuesi shqiptar vendosi ndeshjen mes Baltikës dhe Rubin Kazanit. Përballja përfundoi me rezultatin minimal 0-1 dhe goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 7.

Mirlind Daku kontrollon me mjeshtëri topin e gjatë të hedhur në drejtim të tij. Sapo vihet në zotërim të sferës shënjestron menjëherë portën. Goditja e tij rezulton e saktë dhe topi ndalet në rrjetë. Një gol që dëshmon ecurinë mjaft pozitive të sulmuesit shqiptar në kampionatin rus./Halit Delibashi-Sport Ekspres/