VIDEO/ Milani “kërcënon” Juventusin, mposhtin Napolin dhe regjistrojnë ndeshjen e 10 radhazi pa humbje

Juventusi tashmë e ka “detyrim” fitoren ndaj Udinezes. Milani ka marrë sot tre pikët, duke “i kërcënuar” vendin e dytë në renditje “zonjës së vjetër”. Kuqezinjtë kanë mposhtur Napolin në “San Siro”. Ekipit të Piolit i mjaftoi një gol për të marrë tre pikët.

Teo Hernandez vendosi fatin e ndeshjes, kur në minutën e 25 e dërgoi topin në rrjetë. Tashmë Milani ka shkuar në kuotën e 52 pikëve, vetëm një më pak se Juventusi i vendit të dytë. Një ecuri mjaft pozitive e kuqezinjve, që sot kanë regjistruar ndeshjen e 10 radhazi pa humbje në Serinë A./Halit Delibashi-Sport Ekspres/