VIDEO/ Mirlind Daku në formë përpara ndeshjeve të Shqipërisë, shënon gol të mrekullueshëm në Rusi

Mirlind Daku po gëzon një formë pozitive në prag të grumbulimit me Shqipëinë. Sulmuesi shqiptar e ka festuar me gol ftesën e Silvinjos për sfidat kundër Moldavisë dhe Ishujve Faroe. Daku ka tundurr rrjetën në përballjen e sotme mes Sochi-t dhe Rubin Kazanit.

Këta të fundit kanë fituar me shirat 0-2 dhe në listën e golashënuesëve gjendet edhe emri i Mirlind Dakut. Lojtari nga Gjilani ka goditur portën në kufijtë e zonës dhe e ka ndalur topin në rrjetë, duke shënuar kështu një gol të mrekullueshëm në kampionatin rus./Halit Delibashi-Sport Ekspres/