VIDEO/ Ndërhyrja horror në Premier League, lojtari mund t’i rrezikonte karrierën kundërshtarit

Përballja e sotme mes Sheffield United dhe Brighton-it ka prodhuar një nga ndërhyrjet më të ashpra të këtij sezoni. Holgate është hedhur me takat e ngritura në drejtim të Mitoma-s, duke i rrezikuar edhe karrierën këtij të fundit.

Këmba e Holgate-it ka goditur në pjesë në pjesën e gjurit japonezin, i cili u largua i dëmtuar nga fusha. Por fatmirësisht, Mitoma nuk pësoi një lëndim serioz. Ndërkohë, Holgate u largua me karton të kuq nga fusha pas rishikimit të pamjeve në monitorin e VAR-it. Kujtojmë se fillimisht arbitri e ndëshkoi vetëm një karton të verdhë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/