VIDEO/ Ndërhyrje për notën 10, mbrojtësi heq topin në vijën fatale dhe i mohon Ronaldos golin e 22-të në kampionat

Al Nassr-i ka marrë tre pikët në përballjen e sotme kundër Al Fatehut. Ronaldo ishte protagonist në fitoren 2-1 të skuadrës së tij, duke shënuar golin e parë të takimit. Por rezultati mund të ishte thelluar edhe më tepër në fund të ndeshjes.

Ronaldo u gjend në një pozicion të favorshëm në zonën kundërshtare në minutën e 99 të sfidës dhe kishte mundësinë për të shënuar golin e tij të 22-të në kampionat. Portugezi goditi portën, por mbrojtësi kundërshtar devijoi trajektoren e topit në vijën fatale. Një ndërhyrje për notën 10 nga lojtari i Al Fatehut./Sport Ekspres/