VIDEO/ Ndërpritet ndeshja e Manchester United-it, një tifoz hyn në fushë me flamurin e Palestinës

VIDEO/ Ndërpritet ndeshja e Manchester United-it, një tifoz hyn në fushë me flamurin e Palestinës

Ndeshja mes Copenhagen-it dhe Manchester United-it, e vlefshme për raundin e katërt të fazës së grupeve në Champions League, u ndërpre për disa minuta. Shkak për këtë është bërë hyrja e një tifozi në fushë. Një person i ka shpëtuar forcave të sigurisë dhe ka hyrë në fushën e lojës.

Tifozi në fjalë ka valëvituar me duart e tij flamurin e Palestinës, duke dhënë kështu mesazhin e tij në lidhje me luftën që tashmë po zhvillohet mes Izraelit dhe Hamasit. Megjithatë personi është neutralizuar dhe ndeshja ka filluar sërish./Halit Delibashi-Sport Ekspres/