VIDEO/ Ndeshje e çmendur për Liverpulin! “The reds”-at befasohen nga Tuluza mes 5 golave, VAR-i i anullon golin e barazimit në minutën e 98

VIDEO/ Ndeshje e çmendur për Liverpulin! “The reds”-at befasohen nga Tuluza mes 5 golave, VAR-i i anullon golin e barazimit në minutën e 98

Surpriza e mbrëmjes ka ndodhur në Francë. Liverpuli është befasuar nga Tuluza në një ndeshje të çmendur që ka përfunduar me shifrat 3-2. Dolumi ka zhbllokuar rezultatin në minutën e 36, ndërsa në të 58-n Dalinga dyfishoi shifrat. Një autogol në minutën e 73-të ngushton rezultatin e ndeshjes, por vetëm tre minuta më vonë Magri shënon golin e tretë për Tuluzën.

Digo Zhota tundi rrjetën në minutën e 89 dhe mbajti gjallë shpresat e Liverplit. “The reds”-at barazuan në minutën e 98, por festa e Quansasë u ndërpre nga VAR-i. Arbitri anullon golin e Liverpulit pas shikimit të pamjeve nga teknologjia, duke lënë në fuqi rezultatin 3-2 në favor të Tuluzës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/