VIDEO/ Nga 0-2 në 3-2! Dramë e madhe në Leçe-Milan, arbitri i anulon super golin e përmbysjes Leçes me VAR në sekondën e fundit dhe krijon polemika

VIDEO/ Nga 0-2 në 3-2! Dramë e madhe në Leçe-Milan, arbitri i anulon super golin e përmbysjes Leçes me VAR në sekondën e fundit dhe krijon polemika

Një ndeshje shumë emocionuese ishte ajo mes Leces dhe Milanit. Kuqezinjtë po kryesonin 0-2 falë golave të Giroud dhe Reijnders. Megjithatë në minutën e 66 Sansone dhe në të 70 Banda, do të rikthenin baraspeshën e takimit.

Kulmi i emocioneve mbërriti në fund atje ku te Leçe shënuan golin e përmbysjes, me një mrekulli nga distanca. Për habinë e të gjithëve, gjyqtari do ta anulonte me VAR për faull duke shkaktuar shumë polemika. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/