VIDEO/ Padrejtësi e madhe ndaj Thomas Strakoshës! Në Angli e ulin prapë në stol, portieri tjetër bën sërish gafë

Thomas Strakosha po përjeton një padrejtësi të madhe te Brentford. Pas shumë kohësh, portieri shqiptar u katapultua si titullar në përballjen kundër Wolves në Kupë. Atje gardiani shqiptar shkëlqeu dhe bëri disa pritje fantastike.

Pavarësisht se Flekken kishte bërë shumë gafa më parë dhe tifozët kërkonin Strakoshën si numrin një, drejtuesit e klubit vendosën që të kthenin Flekken sërish si titullar në ndeshjen e Premier League kundër Nottingham Forest. Një tjetër gabim erdhi nga gardiani i Brentford, i cili pësoi një gol nga distanca që mund ta kishte evituar. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/