VIDEO/ Pamje të rënda! Ishte duke ecur dhe papritur bie, momenti i fundit i Dwamenas në fushën e blertë

VIDEO/ Pamje të rënda! Ishte duke ecur dhe papritur bie, momenti i fundit i Dwamenas në fushën e blertë

Një lajm i trishtë për futbollin shqiptar! Dëmana nuk ia doli dot në betejën e tij për jetën, teksa v.diq në spital. Tragjedia ndodhi në ndeshjen mes Egnatias dhe Partizani. Lojtari ishte duke ecur dhe papritur ra pa ndjenja.

E menjëhershme ishte ndërhyrja e stafeve mjekësore të dy ekipeve dhe më pas futbollisti u transportua drejt spitalit. Por atje nuk arriti dot që të shpëtonte dhe sipas njoftimeve zyrtare, ka ndërruar jetë. Më poshtë shikohet edhe momenti i fundit i Dëamenas i cili ishte duke ecur në fushë dhe papritur bie pa ndjenja. /Sport Ekspres/