VIDEO/ Qazim Laçi shpërthen nga gëzimi, tund rrjetën në fitoren e Spartës së Pragës

VIDEO/ Qazim Laçi shpërthen nga gëzimi, tund rrjetën në fitoren e Spartës së Pragës

Pas asistit të dhënë në ndeshjen kundër Arisit të Limasolit në Europë, Qazim Laçi bëhet përsëri protagonist për Spartën e Pragës. Mesfushori shqiptar ka gjetur rrugën e rrjetës për klubin e njohur çek. Pas një rrëmuje të krijuar në zonën e Teplices, Laçi përfitoi dhe e ndali topin në rrjetë në minutën e 72-të të takimit.

Lojtari i Kombëtares kuqezi shpërtheu në festë nga gëzimi, duke qenë se goli me skuadrën i mungonte prej disa kohësh. Ndërkohë në minutën e 90 Olatunji shënoi edhe golin e fitores, që i vulosi shifrat në 2-1./Halit Delibashi-Sport Ekspres/