VIDEO/ Ronaldo po shkëlqen si në vitet e arta, shënon një tjetër perlë në Arabi

VIDEO/ Ronaldo po shkëlqen si në vitet e arta, shënon një tjetër perlë në Arabi

Crisriano Ronaldo po përjeton një rini të dytë në Arabinë Saudite. Këtë sezon 38-vjeçari po shkëlqen si në vitet e tij të arta. Ylli portugez ka shënuar sot golin e tij të 12 në kampionat.

Ronaldo ka tundur rrjetën nga distanca, duke shënuar një gol spektakolar. 5 herë fituesi i Topit të Artë ka shmangur njërin prej lojtarëve kundërshtarë dhe më pas ka lëshuar një perlë nga distanca. Al Nassr-i fitoi me shifrat 2-0 kundër Al Khaleej-it, ndërsa Ronaldo vazhdon të shënojë gola të mrekullueshëm./Halit Delibashi-Sport Ekspres/