VIDEO/ Salah e nis vitin e ri në mënyrën më të keqe, bën gabimin e parë nga 11-metrat

VIDEO/ Salah e nis vitin e ri në mënyrën më të keqe, bën gabimin e parë nga 11-metrat

Është duke u zhvilluar ndeshja e javës së 20-të të Premier League mes Liverpoolit dhe Newcastle, e cila po luhet në Anfield.

Liverpool fitoi një penallti në minutën e 22-të pasi Botman rrëzoi Diaz në zonën e tij të penalltisë.

Kjo situatë u kontrollua edhe nga VAR-i dhe në fund u vendos që kishte një faull dhe Salah mori përgjegjësinë.

Megjithatë, Dubravka reagoi shkëlqyeshëm dhe shpëtoi goditjen e Salah, i cili e nisi vitin e ri në mënyrën më të keqe të mundshme. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/