VIDEO/ Shakhtjori befason Barcelonën dhe udhëheq takimin, katalanasit nuk kanë gjetur ende goditjen e parë në portë

VIDEO/ Shakhtjori befason Barcelonën dhe udhëheq takimin, katalanasit nuk kanë gjetur ende goditjen e parë në portë

Shakhtjori i Donjetskut është duke udhëhequr ndeshjen kundër Barelonës. Pjesa e parë e takimit ka përfunduar me shifrat 1-0 në favor të ukrainasve. Sikani tundi rrjetën në minutën e 40 të takimit, duke befasuar kështu skuadrën katalanase.

Pavarësisht se Barcelona ka pasur në zotërim topin për pjesën më të madhe të pjesës së parë, ende nuk kanë mundur të gjejnë goditjen e parë në portë. Mbetet për t’u parë se çfarë do të rezervojë fraksioni i dytë i lojës për skuadrat./Halit Delibashi-Sport Ekspres/