VIDEO/ Te Sasuolo kanë nisur të mësojnë shqip! Nedim Bajrami i detyron, e thërret gjuha e origjinës

Nedim Bajrami është pjesë e Sasuolos në Serinë A. Mesfushori që ka shkëlqyer te Shqipëria e Silvinjos, për fat të keq, nuk po kalon një moment të mirë me ekipin italian. Megjithatë te Sasuolo kanë nisur të mësojnë gjuhën shqipe prej Bajramit. Një moment vërtet interesant teksa gjatë stërvitjes së paradites, lojtarët dolën në fushë dhe përshëndetën në gjuhën italiane. Ndërkohë Bajrami zgjodhi gjuhën e origjinës, atë shqipe. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/