VIDEO/ Turp dhe skandal para ndeshjes Real-Atletiko Madrid, vërshëllima dhe britma në minutën e heshtjes për legjendën Franz Beckenbauer

Real Madrid dhe Atletico kanë luajtur ndeshje gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës në Arabinë Saudite dhe para kësaj ndeshje ka ndodhur një skenë vërtet e turpshme. Minuta e heshtjes për legjendarin Franz Beckenbauer që ndërroi jetë ishte vërtet tronditëse.

Ndërkohë që të gjithë në fushë qëndronin të qetë dhe nderonin legjendën e Bayernit, futbollit gjerman dhe botëror, nga tribunat dëgjoheshin britma dhe fishkëllima. Edhe për futbollistët e gjitha kjo që ndodhi nuk ishte ndonjë çudi e madhe, duke e parë si normalitet. Kjo duket qartë nga shprehjet e tyre të fytyrës dhe ky është padyshim një turp i madh për organizatorët, por edhe për tifozët që fishkëllenin. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/