VIDEO/ U hapën polemika për favorizim të Realit të Madridit, ja arsyeja përse u anullua goli i Lajpcigut

Lajpcigu dhe Reali i Madridit janë duke u përballur sot në ndeshjen e parë të fazës së 1/16-ve të Ligës së Kampionëve. Pjesa e parë e lojës la pas polemika. Lajpciguti iu anulua një gol gjatë fraksionit të parë të lojës. Një vendim që fillimisht ngriti dyshime për favorizim të Realit të Madridit.

Por nga pajmet e zmadhura të aksionit vërehet se lojtari i Lajpcigut shkon dhe shtyn nga pas portierin e madrilenëve, duke e penguar të kthehej pas në pozicionin e tij. Pikërisht për këtë motiv, goli i shënuar u konsiderua i parregullt./Halit Delibashi-Sport Ekspres/