VIDEO/ Vetëm 18 sekonda lojë, Alavesi i shënon Barcelonës pa nisur ende mirë ndeshja

VIDEO/ Vetëm 18 sekonda lojë, Alavesi i shënon Barcelonës pa nisur ende mirë ndeshja

Alavesi është duke udhëhequr ndeshjen kundër Barcelonës. Skuadra spanjolle gjeti rrugën e rrjetës pa nisur ende mirë loja. Lojtarët e Barcelonës kanë humbur topin në mesfushë në sekondat e para të ndeshjes dhe prej aty Alavesi niset në kundërsulm.

Aksioni i parë i tyre rezulton fatal për katalanasit. Vetëm 18 sekonda lojë dhe Omorodioni e dërgon topin në rrjetë. Festa është e gjitha për Alavesin, ndërsa Barcelonës i duhet ta vazhdojë ndeshjen me një gol në disavantazh./Halit Delibashi-Sport Ekspres/