VIDEO/ Zhegrova është në majën e karrierës, shënon gol spektakolar dhe dhuron asist për Lille-n

Edon Zhegrova është padyshi një nga lojtarët më në formë të momentit në Ligue 1. Sulmuesi nga Kosoa ka prekur majën në karrierën e tij, teksa gjithnjë e më tepër po bëhet protagonist me Lille-n. Lojtari shqiptar shkëlqeu në ndeshjen e sotme kundër Clermont, të cilën skuadra e tij e fitoi me shifrat e thella 4-0.

Zhegrova dha asist në minutën e 24-t, ndërsa në minutën e 40 vulosi shifrat përfundimtare në 4-0. Anësori shqiptar realizoi një gol spektakolar, teksa goditja e tij nga distanca nuk i la asnjë mundësi reagimi portierit kundërshtar./Halit Delibashi-Sport Ekspres/