Xherdan Shaqiri flet pas ndeshjes me Kosovën: Uroj Shqipërinë që shkoi në Europian, aty janë shumë lojtarë nga Kosova

Xherdan Shaqiri flet pas ndeshjes me Kosovën: Uroj Shqipërinë që shkoi në Europian, aty janë shumë lojtarë nga Kosova

Zvicra ka barazuar me shifrat 1-1 kundër Kosovës. Me këtë barazim, Zvicra siguroi pjesëmarrjen në Europian, ndërsa dardanët e mbyllin këtu aventurën e tyre. Menjëherë pas takimit, Xherdan Shaqiri ka uruar Shqipërinë për kalimin në Gjermani.

“Kam shumë respekt për këta djemë të Kosovës që erdhën dhe morën barazimin në Zvicër. Uroj që një ditë ata të shkojnë në Europian. Jam shumë i lumtur edhe Shqipëri u kualifikua, siç e dini aty ka shumë lojtarë nga Kosova”, tha Shaqiri. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/