Xhuliano Skuka kërkon që të kthehet te Partizani, sulmuesi mund të veshë sërish fanellën e kuqe

Xhuliano Skuka kërkon që të kthehet te Partizani, sulmuesi mund të veshë sërish fanellën e kuqe

Aventura e Xhuliano Skukës jashtë Shqipërisë nuk ka shkuar aspak siç pritej. Me bujë të madhe, si transferimi më i shtrenjtë që bënte futbolli shqiptar, por Skuka nuk la gjurmë te Metz dhe te Maribori.

Një tjetër huazim po bëhet gati për Skukën dhe mundësia më e mirë për të shkuar në të njëjtën formë siç ishte, përpara se të nisej për te Metz, është Partizani. “RTSH Sport” konfirmon gatishmërinë e Skukës për të ardhur si huazim te Partizanit për 6 muaj, ndërsa tani pritet të shihet se cila do të jetë përgjigja e kryeqytetasve. /Sport Ekspres/