Zgjedhja e personazhit sportiv të vitit 2023, ja se cilat janë 8 kandidaturat që mund të votoni dhe që kanë lënë gjurmë te Shqipëria

Zgjedhja e personazhit sportiv të vitit 2023, ja se cilat janë 8 kandidaturat që mund të votoni dhe që kanë lënë gjurmë te Shqipëria

Ky vit 2023 po shkon drejt mbylljes në mënyrën më të mirë. Viti 2023 mund të quhet ndryshe edhe si viti i Kombëtares. Shqipëria shkon në Europianin e Gjermanisë si vendi i parë në grup dhe kjo nuk na ka ndodh shpesh në historinë tonë, përkundrazi, është hera e parë.

Sport Ekspres ka hapur votimet për 8 kandidaturat që kanë lënë gjurmë në këtë vit kalendarik për futbollin shqiptar dhe Shqipërinë në tërësi. Votimet do të mbyllen në 30 dhjetor dhe vota juaj merr vlerë nëse e komentoni në postimin e publikuar në faqen e Facebook të Sport Ekspres.

Berat Gjimshiti është padyshim emblema e kësaj Shqipërie dhe shembulli për lojtarët e rinj. Armand Duka shkroi gjithashtu historinë, zëvendës presidenti i UEFA-s ka tejkaluar çdo lloj pritshmërie që mund të ishte për të, duke dërguar lart edhe imazhin e futbollit tonë. Jasir Asani është njeriu që na ka çmendur shumë herë në festë, por nga ana tjetër pa një trajner si Silvinjo, ndoshta e gjitha kjo nuk do të përfundonte në këtë mënyrë.

Sa i përket futbollit vendas janë zgjedhur dy kandidatura. Dëamena ka lënë gjurmë dhe nuk do të harrohet lehtë nga tifozët shqiptarë, jo vetëm ata të Egnatias. Nga krahu tjetër është presidenti i mrekullive, Demrozi, që një ekip si Egnatia e ngriti në nivelet më të larta të futbollit shqiptar. Ilir Daja vazhdon me sukseset te Ballkani dhe sigurisht, Luiza në botën e çudirave, Gega e rekordeve. /Sport Ekspres/

Hapni postimin më poshtë dhe votoni, vetëm kështu vota juaj do të llogaritet