Zyrtare/ Berisha gjen ekip të ri, e vazhdon karrierën me klubin bardhezi

Zyrtare/ Berisha gjen ekip të ri, e vazhdon karrierën me klubin bardhezi

Viti e ri e gjen Berishën me skuadër të re. Pas përvojës me Melburn Sitin, futbollisti shqiptar ishte një lojtar i lirë këtë merkato. LASK-u i Lincit përfitoi nga kjo situatë për të bërë pjesë e organikës së tij. Klubi austriak ka njoftuar marrëveshjen me Valon Berishën përmes kanaleve zyrtare në rrjetet sociale.

Ish-futbollisti i Lacios ka firmosur deri në vitin 2026 me bardhezinjtë. Me këtë rikthim në Europë, Berisha do të ketë mundësinë të sigurojë formën e tij më të mirë dhe të zërë vendin e tij edhe në përfaqësuesen e Kosovës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/