3 nuse ne shpi i kemi pas burrat ne Mergim vetem vjehrra kur
ka dasht me naj dhon telin me fol me burra …!

3 nuse ne shpi i kemi pas burrat ne Mergim vetem vjehrra kur ka dasht me naj dhon telin me fol me burra …!

3 nuse ne shpi i kemi pas burrat ne Mergim vetem vjehrra kur ka dasht me naj dhon telin me fol me burra …! – Pershendetje per te gjith ata/ ato qe epelqejn ket faqe edhe un ekam nje historiU fejova dhe u martova me msit msiti jem e livdojke familjen e burrit shum dhe me garantoike per at familje se jan familje e mir se mu me ka njoft msit edhe familjen tem shoki i vellaut tem se naj ban ket tradhti skemi besu se pi durve te mia ka honegr e ka pi msiti 4 vjet me ka ardh msit te vellau tem i thoike djal ma te mir e familje ma te mir smundet me gjet njeri ne at der rend dola ne bised me burrin 3hera dhe me pelqej dhe u sill mir burri dhe familja etina dhe u martova shum shpjet se ishte burri ne mergim dhe u doike shpejt mu martu brenda 1 jave fejes u martova …(vazhdon historia me poshte…)

U sillshin tepr mir burri dhe familja e burrit dhe filluan menjerna te me thojn duhet me mebt 7 zan un frik u martova skisha as 2 jav martes eh keshtu jeta te burri filloj mir u sillke burri shum me respketonte me dont shum edhe pse u bejke burri nervoz her her shum pas 3 jave martes e kutova se burri kishet nje smundje amo sisha ne gjendje me fol diqka me ta se vetm ne gjum rrisha a qitshin naj sen ashtu veq ne gjum me neit allahi e din ma mir vetm nje her i thash burrit thash qka asht kjo e jotja 3 jav po bahen vet bran pin e kshtu po ma filloj burri dhe familja etina te ruhen per qdo sen nga une un. Dhe 1 muj sa ishte burri u sillen mir familja etina dhe burri pas qe shkoj burri ma nuk rrisha ne gjum dhe po i zbuloj sent 1 nga 1 ne at shpi te mallkume jeta te burri u dasht me jetu ne at shpi pa telfon pa skajp pa fb jemi kan 3 nuse njoon 12 vite njona 4 vite un 3 muj martes asnjona skena pas keto kushte 3 nuset ikemi pas burrat ne Mergim vetm vjerra kur ka dasht naj hera me naj dhon me fol me burrat ton telin dhe kshtu u dasht me duru qka thojn famlija e burrit amin me ba na 3 nuset ora 4:30 ose e shmuta ora 5 mengjes mu qu nuste pi gjumit u adaptova me at jet qysh …(vazhdon historia me poshte…)

Kerkonet vjerra edhe naper ara na ka qit familja e burrit ndoshta dikujt i vjen per te qesh kur ta lexon ket histori timen amoo kam nje mesazh per gjith nuset se shum histori po shof ikan tana kushtet edhe ankohen un kisha jetn te burri kshtu vjerra jem ku doike vet shkojke neve 3 nusev na lake mshel qaty ne shpi dit e nat mo deri sa per 3 muj dita edhe pak jam bo budalla se vjerra shum e shtir as me kunata skena guxu me u shpre neveti amo un me qdo kush kam pas dashni per burr amo un skish pas,pas as burr se frown emoticon vellau shum te mir me gjitha te mirat edhe pse jam rrit jetim pa Nonen dhe pa Babin eh keshtu jeta te burri vazhdoj 3muj dit rend deri sa erdhi Bajrami madh per me kuptu se dyshojsha se jon katulik diten e bajramit e kuptova se jjon katulik ishin kon kthy katulik familja e burrit dhe ma jeta mu ftof shummm sdisha ka tja mbaj se vjerra me kercnjojke ma bajkke sguxon mu ndah kurr se e ke nje vella qato kena me ta lendu dhe u frigoisha shum se po ma msynin te vetmin vellla un boisha mend me lendu vetin mi dhan fund kujna ja pasna fal Jetn ni te pa fe ni katulikt oh zot i madh vet qe se kam lendu vetin kur kutova qe ja fal virgjintetin ni …(vazhdon historia me poshte…)

Katulikt qe e ka shit fejen e vet per pare asni hera si 3goisha vllaut tem diqka keq per familjen e burrit e as per burr qe e kam te smut po vllau jem e kutoj jetn te burri kreit me lutke vazhdimisht mu ndah se ti je tu frigu nga ata se nuk rrin ti aty un gjith mir jam amo vet zemra e jem e dike se qysh jam dhe vellau jem vike shum shpesh per me vizitu dhe moter nddaju nga keta se nuk je per ket familje amo un tan kohen kisha krcnime nga familja e ish burrit dhe ishte shum shtir qdo gje durova dhe ja nisi verrja duhet shum rrall me shku te familjet nuset po e ves kunaten e madhe thash ne sa shkon te familja jote me tha 5 ose 6 mujt sa shum u merzita un se un vetm nje vella edhe qato mos me pas ka 5 a 6 muj shum shtir isha po un sjetova ne at shpi ma shum se 3 muj dhe vellau im kutoj jetn e motres dhe erdhi me forc e me mur nga familja e ish burrit dhe fol allahut dhe vellaut tim sdo i baj 7 muj qe jam te vellu jem dikujt mi 3gu kshtu ndoshta nuk beson po keshtu me ka ndodh dhe kur e kam pa vjerrn tem tu e rre kunaten tem qe me 3goj se burri jem ka smuj asht i smut edhe po e pys thash edhe vellau i bburrit qka ishke ne ks ai ka 3 apo 4 dita nukk dilke pi dhomes se krejt familja te njehten smuj se per vjerrn me kan 3gu mas 3 dite martes qe so mir vjerra amo se po me del edhe burri me smuj ma vetm qe nuk lujta pi mendve kunata e dyt u kan jetim gjithmon vjerria mi ekan thirr jetime kunaten e dyt a ne fakt edhe un isha jetime kunaten e madh veq e neqmoishin ne qdo aspket te jets kurr skishin respket per neve nuset hiqq edhe pse nga un jan rujt se un isha frik e martume tan kohen 3 muj dit kerkush ne at shpi sna ka ardh i vetmi vellau jem qe ka ardh edhe ai e kish pas kuptu jetn te burri qe so mir hiq edhe 3 shoqe te vjerrs na kan ardh te familja e burrit se sbepe kerksuh 3 halla i ka pas burri 2 migjallar ika pas burri kurr ne at der te familjes nuk na ka ardh kerkush hiq me dhimsen dy kunatat shum se kan met aty amoo ato skan pas perkraje nga familjet e vet asnjona hiq se njonen kunat e kish pas qit njerka atyy eh tjetra e kish pas gjet vet burrin edhe skan perkraje me vjen keq per to shummm se e kemi qu 3triat si motra se na skemi pas aty dikon qe na ka respketu e na 3jat gjith nerveti tu majt me ato forcat e tona edhe pse shum her as buk sna lashin me honger m.falin vllezer e motra se ndoshta e teprova me keto fjal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *