Barcelona poshtëron Mbappe! Deco: Nuk e shesim De Jong dhe Araujon për të marrë Mbappe, do të dobësonim ekipin

Mediat franceze bënë të ditur mbrëmjen e djeshme se Kylian Mbappe ka vendosur të vazhdojë karrierën në Real Madrid dhe se do të shpallë gjithçka zyrtarisht në ditët në vijim. Mbappe ishte i lidhur për një kohë me kalimin te Barcelona, por pas deklaratës së drejtorit sportiv të atij klubi, të gjithë e kanë të qartë pse Mbappe nuk do të luajë kurrë për katalanasit.

Kishte spekulime se Barcelona mund të shesë disa lojtarë të ekipit të parë në verë për të mbledhur para për Mbappe, se Frenkie de Jong dhe Ronald Araujo mund të largohen nga klubi katalanas.

Megjithatë, drejtori sportiv i Barcelonës duhej që të bënte të qartë se nuk kishte absolutisht asgjë të vërtet për ardhjen e Mbappe në Camp Nou.

“A duhet të shesim Frenkie dhe Araujo për të sjellë Mbappe? Nuk e kam idenë se ku do të shkojë Mbappe, por nuk do t’i shes Frenkie dhe Araujo për të. Qëllimi ynë është të përmirësojmë ekipin, jo të dobësohemi atë”, tha Deco. /Sport Ekspres/