Burri mu edhe fmive na rrin gati shume,Na plotson krejt
deshirat po mi besu nuk muj ma kurr prej kur m’ka tradhtu
…!

Burri mu edhe fmive na rrin gati shume,Na plotson krejt deshirat po mi besu nuk muj ma kurr prej kur m’ka tradhtu …!

Burri mu edhe fmive na rrin gati shume,Na plotson krejt deshirat po mi besu nuk muj ma kurr prej kur m’ka tradhtu …! – Anonim ju lutem, jam nje grua 28 vjeqare kam dhe fëmijë, kam qen dhe jam shum e lidhur per familje por para pak mujve e nxuna burrin tum tradhtu me tjetren, pak para pata fillu me dyshu deri sa zoti mi qiti e pash e nxuna tu shkru , nuk e di a ka sen ma keq jeta mu ka shkatrru, se shum e kom dasht, edhe ky thojke qe um don po nuk e di pse ndodhi kjo tradhti noshta edhe perpara mka tradhtu po nuk kom ni asniher kurgjo per to, kom vujt e vuj dit per dit, kom pas edhe stres shum, jom largu prej shpis, hatri fmive jom kthy prap po nuk jom e qet aspak, ky e shoh qe sillet mir um thot jom pendu, her pas here ni numer i shkrun don me na …(vazhdon historia me poshte…)

Shti mu perla neve mu nda a nuk e di, ajo emer nuk po tregon veq si kercenim e bon, ky kur pom sheh qe un po vuj shum ky pom thot un veq me lendu vetin se jam pendu shum sdi pse ta bana ket tradhti, ban be shpesh edhe kan, se esht njeri i fort lotin nuk ja sheh kurr e kto raste po, mu mdoket vetja shum e pa vler mka hup besimi edhe ne vete edhe ne burr, nuk e di un nuk po muj hala mu pajtu pse e boni, mi besu nuk muj ma kurr edhe pse betohet non stop qe ma sjam tu bo kurgjo, mu edhe fmive na rrin gati shum thirr shpesh telefon um pyt qysh je, deshirat naj ploteson krejt, nuk na len me hek per kurgjo, munohet shum mem afru ngat vetit, edhe pse osht koxho tip nervoz po masi qe ka ndodh qeky rast osht shum ma i qet me mu po problemi esht te une se kur pom merr met mir po thom veq o ka don mem mashtru, nuk e di pse nuk po muj mo me i besu hiq hiq se meniher um shkon menja pse pse ma boni kta, jam pendu thot ma kurr ska me ndodh nese ndodh edhe nje her jeten borgj ta kam, po un skam ma besim, ju kisha lut naj kshill me ma dhan nuk pe di kur po shoh tuj shkru n’faqe aj qe e bon ni her e bon perhere ma spo kam vullnet per kurgja, se njeri ni her e nxen po tjera her ma nuk munesh me nxan se ruhet ma mir, spo di tash me neve me fmi osht super po un gjithmon mendoj don veq mem mashtru, ju lutem naj keshill flm shum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *