E FUNDIT/ Shënoi gol në përballjen e fundit me Chelsea-n, Pochettino merr vendimin për Armando Brojën

E FUNDIT/ Shënoi gol në përballjen e fundit me Chelsea-n, Pochettino merr vendimin për Armando Brojën

Chelsea do të përballet mbrëmjen e sotme, duke nisur nga ora 21:00, me Middlesbrough. Ndeshja do të jetë e vlefshme për Carabao Cup. Pochettino ka zgjedhur 11 titullarët që do të ketë në dispozicion nga minuta e parë e takimit.

Megjithëse në ndeshjen e fundit Armando Broja arriti të shënonte dhe të merrte vlerësime të larta nga vetë trajner, këtë herë argjentinasi i stolit të Chelsea-t ka vendosur ta lërë në pankinë. Sulmuesi shqiptar do ta nisë nga stoli përballjen ndaj Middlesbrough, teksa në sulm do të jenë Madueke, Palmer dhe Sterling./Halit Delibashi-Sport Ekspres/