E veçantë/ Fuqia e madhe e futbollit, tifozja e Chelsea bën shqiponjën për të festuar me Armando Brojën

E veçantë/ Fuqia e madhe e futbollit, tifozja e Chelsea bën shqiponjën për të festuar me Armando Brojën

Futbolli është më shumë sesa një lojë, për vende si Shqipëria, është shumë më tepër se kaq. Për ne, futbollistët janë ambasadorët më të mirë të këtij vendi. Një prej tyre është edhe Armando Broja, i cili ka shënuar në ndeshjen e sotme kundër Preston.

Në momentin kur Broja nisi që të festonte me shqiponjë, një tifoze e Chelsea që gjendej në stadium e dinte mirë se çfarë do të bënte sulmuesi dhe nisi që të festonte edhe ajo me shqiponjë. (Analizat dhe prapaskenat nga goli i parë i Armando Brojës e gjeni në emisionin e sotëm të Koha Shtesë).//Sport Ekpres/