“Me Murinjon Reali i ishte i mërzitshëm për t’u parë”, legjenda e mardilenëve nuk bindet nga “special one”

“Me Murinjon Reali i ishte i mërzitshëm për t’u parë”, legjenda e mardilenëve nuk bindet nga “special one”

Zhoze Murinjo shihet si një nga trajnerët më të mirë në historinë e futbollit. Portugezi ka një sërë trofesh në vitrinën e tij si dhe zotëron një CV mjaft të pasur, duke drejtuar në klubet më të mëdha të botës. Por pavarësisht sukseseve në karrierë, Guti nuk bindet nga loja e Murinjos. Legjenda e Realit të Madridit ka thënë se fundmi se “los blancos” nën drejtimin e tij ishin të mërzitshëm.

“Kishte momente me Murinjon kur Reali i Madridit ishte i mërzitshëm për t’u parë. Ai nuk është profili i duhur për t’u bërë trajneri i Madridit”, ka thënë Guti për “The Athletic”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/