Myrto Uzuni përfundon krah emrave si Lewandowski dhe Ter Stegen, tjetër vlerësim i madh për sulmuesin e Shqipërisë

Myrto Uzuni përfundon krah emrave si Lewandowski dhe Ter Stegen, tjetër vlerësim i madh për sulmuesin e Shqipërisë

Myrto Uzuni ka marrë një tjetër vlerësim të madh në Spanjë. Sulmuesi i Shqipërisë është zgjedhur nga Marca për të qenë krah emrave si Leëandoëski apo Ter Stegen. Marca ka dhënë çmimet për lojtarët më të mirë të sezonit të shkuar.

Ter Stegen është zgjedhur si portieri më i mirë i vitit, ndërsa Myrto Uzuni është shpallur golashënuesi më i mirë në La Liga 2. Një tjetër vlerësim ky për lojtarin e Kombëtares që kaloi sezonin e jetës me Granadan duke e ngjitur në elitë. /Sport Ekspres/