Ndodh në ekipin e Mucit dhe Rashicës! Beshiktashit poshtëron ish-lojtarin e Milanit, Rebic po sillet si jo profesionist në Turqi

Ante Rebic erdhi verën e kaluar si një përforcim i madh te Beshiktashi. Ai duhej të ishte pjesë e skuadrës që do të sulmonte titullin kampion, por skuadra e Stambollit është larg rivalëve të qytetit Galatasaray dhe Fenerbahce dhe Rebi? doli të ishte një zhgënjim i madh.

Trajneri Fernando Santos nuk është i kënaqur me përpjekjet e futbollistit kroat. Turqit shkruajnë për joprofesionalizmin e konsiderueshëm të sulmuesit 30-vjeçar, ndaj trajneri portugez vendosi patjetër ta dënojë atë.

Në periudhën e ardhshme, drejtuesit e klubit do të vendosin se çfarë do të bëjnë me Rebicin. Ai ka një pagë mjaft të madhe, nga më të lartat në klub, ndaj ndërprerja e kontratës do t’i kushtonte shtrenjtë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/