Një tjetër fitore vjen nga këmbët e tij, Kristian Shpendi shënon golin e 14 në kampionat

Kristian Shpendi është njeriu i momentit te Çezena. Sulmuesi shqiptar po gëzon një formë të jashtëzakonshme në kampionat. Një tjetër fitore e bardhezinjve ka ardhur ka këmbët e tij. Sulmuesi i Kombëtares U21 ka vendosur fatin e takimit kundër Fermanës në minutën e 84-t.

Shpendi e dërgoi topin në rrjetë dhe i dha fitoren 1-0 Çezenës. Talenti 20-vjeçar shkon në kuotën e 14 golave në kampionat, duke udhëhequr listën e golashënuesëve në Grupin B të Serisë C. Me këto statistika, transferimi në një ligë më të fortë në verë nuk do të ishte aspak çudi./Halit Delibashi-Sport Ekspres/