Njeriu ne jete gabon 1 here e jo 100 here, Vajzat e mija nuk
kan respekt as moral ndaj famljes dhe nanes së vet ,Lutem Zotit
ishallah jau kthen femija e …!

Njeriu ne jete gabon 1 here e jo 100 here, Vajzat e mija nuk kan respekt as moral ndaj famljes dhe nanes së vet ,Lutem Zotit ishallah jau kthen femija e …!

Njeriu ne jete gabon 1 here e jo 100 here, Vajzat e mija nuk kan respekt as moral ndaj famljes dhe nanes së vet ,Lutem Zotit ishallah jau kthen femija e …! – Ju lutem anonim Historia e dy vajzave te mija te cilat me kan smue dhe kur nuk me kane respektue, as ndegjue ne jete. Kete e shkruan nje nane e cila jeton ne suedi me vajzat dhe familjen. Dy vajzat e mija te cilat nuk kan pas kur respekt as moral ndaj famljes dhe nane së vet, të cilat i kam majt 9 muaj ne bark i kam rrite i kam qite ne drite, i kam ushqye ranit. zoti k ka fal te shendosha por ato skan pas med as kur skane me mledh mend se njeriu ne jete gabon nje here e jo 100 here. Ndoshta me gabue 1 nje here jav kisha fal ama keto cka me kane ba ne jet kur ska mej jav ba hallall. As skan dite qe ka zot e as familje …(vazhdon historia me poshte…)

As se kan respektu baben nanen e as vellaznin. Shkurt e shqip kan ba qka kan dashte jane shkue ku kane dasht kane marre rrugaqa, drogirasha, te cilat kane ba terror ne vajzat e mija kan marre njerz pa i njoft hiq te cilet i kane pa veq ne internet. Babi i tyre vajzave ju ka fol ju ka thene nuk ban keshtue se qka jeni tuj ba i ka fol per te miren e tyre por ato kur skane ndegjue as respektue nese jav ka fol nje fjale ato ja kan kthye 10 fjale na bajna qka te dojna kur ste ngojna as ste respektojna. Ikshin shume here na se dishumnas ku jane as ku kane shkue as nuk na u lajmrojshin ne telefon. Shkojshin me njerez te pa njohur na familja me lot ne sy. O zot krejt lirin e kan pas prej prindve, pse me ba keshtu veq si kena qene prind te mire a por evlad nuk po u lenduke. Shkojshum ne kosov nuk na lojshin rahat veq probleme na bojshin edhe pushimin na e prishnin jeten ma kane ba te zeze nanes se vet. Ne nuk jena kane me i nale ose me i burgue keto qika skane pas kurrfare karrakteri as respekt nuk kan mendue kur esht boll kur duhet me kan stop. Une si nane shume here kam …(vazhdon historia me poshte…)

Nejt pa gjum tu i prit se ku kan shkue me kan jan as qe me kan informue, o zot kam thane dhe mendue cfare nana keqe kam qene qe ma kan ba keshtue. Jena kthye ne suedi prej pushimit nga kosova prap ja kan fillue baben e nanen e kan smue, baben e vet ne burg e kan que kan rejt te njerezit te sociali te policia ne suedi as nuk na kan folveq kan shti kan genjye njerzit e ndryshem i kan pas veq per interesat e veta i kan shfrytezue i kane maltretu e malltretue por keto ket send kur se kane kuptue. Baben e nanen e vet e kan urejt na kan sha na kan thane qkamos gjithcka para shoqnive para familjes teme edhe te burrit neper qytet kur jan kan kur jena takue nuk na kan fol. Jena mundue neper te gjitha menyrat me ju ndihmue, keshillue por vajzat e mija kur nuk kan ndegjue, e kan marre ni rruge te keqe edhe kur nuk jan permiresue, se ni roman duhet me e shkrue ato vajzat e mija kan ik jan dal prap prej shpije, por kam thane edhe ju kam lut zotit ishallah jav kethej femija e tyre qka na kan ba ato neve familjes se vet se ndoshta qat here kan me kuptue por ateher ka me qen shume von.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *