Nuk kish kurgjo ma t’rond ma mir vorrin me ma hap e me
m’shti n’vorr se burri mka rre nersy shoqeve…!

Nuk kish kurgjo ma t’rond ma mir vorrin me ma hap e me m’shti n’vorr se burri mka rre nersy shoqeve…!

Nuk kish kurgjo ma t’rond ma mir vorrin me ma hap e me m’shti n’vorr se burri mka rre nersy shoqeve…! – Pershendetje a mund te postoni kete histori, Jam nje vajz 20 vjeqare jam e martuar. Historia jem fillon kshtu: kur isha 18vjet fillova studimet edhe nje kosisht punen isha e lodhur po prap kaloja mir kisha gjithqka qe doja. Erdhi dita u takova me bashkeshortin tim okey kaluam super fillimin pastaj kishim mosmarrveshje si cdo cift u ndam per nje kohe prap u bashkuam. E doja me shum se gjithqka tjeter, po te ishte mundesia te zgjidhja prap do e zgjidhja kete. Me e keqja osht se familja nuk e pranuan ata si bashkeshortin tim,sepse ata e njofnin se cfar personi osht kurse un isha kunder familjes per te, okey kalun dit ma ndaluan te takohesha me te …(vazhdon historia me poshte…)

Por un vendosa te iki te aj dhe e bera ika isha shum e lumtur ne krahet e tij por ne anen tjeter e merzitur per familjen time, kalun disa jav dhe e pranoj edhe familja ime, mbeta 7zon edhe u gzum dut shum, mas 2-3mujve mbasi mbeta 7zon filloj me ndryshu. Kom duru teper shum see kom dasht me shpirt thojsha apet ndryshon po cfar co dit i nxasha ne telefon mesazha me femera tjera i thojsha pse kshtu ai u qojke mrreke mu edhe un. plus 7zon dojsha mi thirr nshpi tem ma merke telefonin okey tani u munojke mem pajtu nuk mujsha mi majt inati se e dojsha shum, sa e sa her mka rre deri sa kom lind qe edhe nersy shoqev mka rre o zot nuk kish kurxho mat rond ma mir vorrin me ma hap e mem shti nvorr. erdh koha linda nuk dojke as fmin me qu per kontrolla po pasi kombngulja shum shkum, kur shkum o zot u merzita teper shum merzi mat tmadhe skom pas kurr njet fmia im kishte nje vrim ne zemer po teper mir osht sa maltretuen e kom hanger pi tina sa stresin e kom pas po shyqyr deshti i madhi zot edhe u sheru , hala tum tradhtu o zot i nzana foto me tjetern en …(vazhdon historia me poshte…)

Hotel mo mu plas shpirti mu kall zemera, edhe tash qaq shum qe em plasi ajo ku** familjare e kitina ish e njofsha ishte e martuar edhe ajo tash un plasa e kapa foton ja qova burrit te tina merdh keq prej tij se kishke dy fmi me ta po ma mir mi kallxu per ku** se mi jep me hanger dikujt qe sja din vleren okey sma ninke qa bojn ata po dashta me ja kthy qa mka ba mu ai. Jom lodh pi trashtiav njeri qe po tradhtojke ni her po tradhtojke pa nal hiq edhe nuk kisha pas pa kurr njeri qe e merr me vet deshir nje femen per grua edhe prap ankohet nto edhe gjen kritika edhe mundohet me poshteru non stop. Nuk e di pse burrat e kan qita me poshteru grun e tyre ma mire osht me i tregu nese se don e jo mu qu me maltretu nersy shoqeve edhe kur tosht shtatzan me femijun ton e nfund tani me fajesu per gjdo sen qe i ndodh. Skisha pas pa kurr ksi njeri i smut psiqikisht edhe jo normal sepse une nuk jam rrit me keto sene ne familje edhe mu dokshin shume per qudi. Femra motra te dashura asniher mos e falni tradhtin se nese niher po tradhtojke gjithmon ish kshtu pa marr para sysh sa shum e doni faleminderti qe e lexuat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *