Nuk njeh humbje këtë sezon, Granit Xhaka është i pamposhtur që nga largimi prej Arsenalit

Nuk njeh humbje këtë sezon, Granit Xhaka është i pamposhtur që nga largimi prej Arsenalit

Granit Xhaka po përjeton një nga sezonet e tij më të mira në karrierë. Mesfushori shqiptar u largua nga Arsenali këtë verë për t’ju bashkuar Bajer Leverkusenit. Që prej momentit që u bë pjesë e skuadrës gjermane Xhaka nuk njeh humbje.

Kapiteni i Zvicrës ka luajtur 23 ndeshje me fanellën e Leverkusenit deri më tani dhe nuk numëron asnjë humbje. Granit Xhaka ka fituar në 20 nga sfidat e zhvilluara dhe ka barazuar në tre të tjerat. I pamposhtur./Halit Delibashi-Sport Ekspres/