VIDEO/ Çfarë ndodh në Angli! Donte të tallej para portës bosh dhe e mori lehtë, sulmuesi i Middlesbrough nuk shënon dot

VIDEO/ Çfarë ndodh në Angli! Donte të tallej para portës bosh dhe e mori lehtë, sulmuesi i Middlesbrough nuk shënon dot

Ka raste dhe raste të humbura, por ai i sulmuesit të Middlesbrough kaloi çdo limit. Middlesbrough luajti kundër Huddesfield në transfertë dhe për fatin e mirë të Isaiah Jones, fituan në shifrat 1-2. Të gjithë vëmendjen e mori ky futbollist për shkak të rastit të shpërdoruar.

Teksa u gjend përpara portës kundërshtare, totalisht i vetëm dhe me portën bosh, Jones u relaksua shumë dhe e mendoi golin e sigurt, duke u tallur me mundësinë e dhënë. Në fund, Jones humbi ekuilibri dhe nuk arriti dot të shtynte në rrjetë një top që mund të shënohej edhe nga një fëmijë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/