VIDEO/ Ëndërr e bërë realitet! Golin e tij të parë e shënon ndaj Barcelonës, 18-vjeçari ndëshkon katalanasit për 75 sekonda

VIDEO/ Ëndërr e bërë realitet! Golin e tij të parë e shënon ndaj Barcelonës, 18-vjeçari ndëshkon katalanasit për 75 sekonda

Vermeeren ka bërë realitet ëndrrën e tij. Lojtari 18-vjeçar ka festuar golin e tij të parë në Champions League. E çfarë ndjesie mund të përjetojë ai, kur golin e tij të parë e shënon kundër një klubi si Barcelona. Një gabim në prapavijën e katalanasve i dha mundësinë Antwerp-it të kishte mundësinë e goditjes.

Topi u vu në zotërim të Vermeeren-it, që nuk e mendoi dy herë të shënjestronte portën. Goditja e tij ishte e saktë dhe kur kronometri shënonte 75 sekonda, e ndali topin pas shpinës së portierit të Barcelonës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/