VIDEO/ Është lojtari më i mirë i huaj që ka ardhur në Superiore, ish-sulmuesi i Partizanit shënon me akrobaci në Serinë A

Caleb Ekuban është padyshim lojtari më i mirë i huaj që ka ardhur në Superiore. Në ditën e sotme, ky sulmues ka realizuar një super gol në ndeshjen mes Genoas dhe Lecce e mbyllur me shifrat 2-1. Goli i dytë erdhi pikërisht nga Caleb Ekuban, që me akrobaci arriti që të kalonte edhe portierin e Lecce, për t’i dhënë tre pikët ekipit të tij në Serinë A. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/