VIDEO/ Kartonin e kuq më të çuditshëm në histori e merr lojtari i Barcelonës, largohet nga loja se… i shkaktojnë faull

Akuzat e Barcelonës ndaj arbitrave kanë qenë të vazhdueshme këtë sezon, por pritet të shtohen edhe më tepër pas ndeshjes së sotme. Victor Roque u largua me karton të kuq në minutën e 73-të kundër Alavesit, duke lënë të habitur një pjesë të madhe të opinionit sportiv. Futbollisti i Alavesit rrëshket drejt 18-vjeçarit për t’i marrë topin.

Lojtari i Barçës ngriti këmbën për të shmangur një dëmtim të mundshëm. Në këtë moment arbitri nxjerr nga xhepi kartonin e verdhë dhe ia drejton Roque-së. Ky ishte kartoni i dytë i verdhë për futbollistin e Barcelonës, çka e detyroi të largohej përpara kohe nga fusha. Një nga kartonët e kuq më të çuditshëm në histori./Sport Ekspres/