VIDEO/ Klasi i Edon Zhegrovës! Lojtari shqiptar turpëron mesfushorin e PSG-së, i kalon me lehtësi topin mes këmbëve

VIDEO/ Klasi i Edon Zhegrovës! Lojtari shqiptar turpëron mesfushorin e PSG-së, i kalon me lehtësi topin mes këmbëve

Edon Zhegrova është një prej lojtarëve më të talentuar shqiptarë. Anësori i Lille-s zotëron aftësi mjaft të mëdha teknike, duke qenë një rrezik constant për këdo lojtar. Sigurisht që në lojën e tij nuk mungojnë driblimet dhe këtë anë të tijën nuk e ka lënë pa e shfaqur as mbrëmjen e sotme, megjithëse përballë kishte një skuadër yjesh si PSG-ja.

Edon Zhegrova ka treguar klasin e tij mrëmjen e sotme, teksa ka dribluar me mjaft lehtësi Kang In Lee-në. 24-vjeçari ka turpërpuar mesfushorin e PSG-së, të cilit i kaloi lehtësisht topin mes këmbëve gjatë lojës. Një moment ky që ka bërë xhiron e rrjeteve sociale./Halit Delibashi-Sport Ekspres/