VIDEO/ “Leicesteri i La Liga” quhet Girona! 16 ndeshje dhe 41 pikë, fitojnë 2-4 në Camp Nou kundër Barcelonës dhe marrin vendin e parë

VIDEO/ “Leicesteri i La Liga” quhet Girona! 16 ndeshje dhe 41 pikë, fitojnë 2-4 në Camp Nou kundër Barcelonës dhe marrin vendin e parë

Një mrekulli e vërtetë në La Liga është ajo e Gironas. Kjo skuadër po i befason të gjithë dhe numëron 41 pikë të grumbulluara me 16 ndeshje të zhvilluara në kampionat. Më mirë se kaq nuk mund të kishte për këtë skuadër.

Në mbrëmjen e sotme erdhi një tjetër surprizë, teksa arritën që të fitonin me shifrat 2-4 ndaj Barcelonës. Golat e Leëanëoskit dhe Gundogan ishin tërësisht të pavlefshëm teksa katër lojtarë të ndryshëm shënuan nga Girona, si për të treguar se nuk kanë një yll, por funksionojnë si ekip. Dovbyk, Gutierrez, Fernandez dhe Stuani i mbyllën llogaritë në Camp Nou, me La Liga-n që mund të ketë një Leicester të ri që mund të fitojë kampionatin. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/