VIDEO/ Modriç i plakur? Stërvitet si një 18-vjeçar, i tregon menjëherë vendin edhe Bellingham-it

VIDEO/ Modriç i plakur? Stërvitet si një 18-vjeçar, i tregon menjëherë vendin edhe Bellingham-it

Tifozët e Realit janë plot lavdërime për Luka Modric pasi një video e shkurtër nga seanca e fundit stërvitore e Los Blancos u bë virale në rrjetet sociale. Kroati ishte në duel me Judeam Bellingham dhe i tregoi të riut anglez se nuk është ende i plakur. 

Karakteri, grinta dhe profesionalizmi janë ato që janë admiruar më së shumti në Real Madrid prej vitesh kur bëhet fjalë për Luka Modric.

Për shumë, Jude Bellingham është aktualisht futbollisti më i mirë në botë, por të riut anglez do t’i duhet shumë kohë dhe shumë lojëra të mira për të ndërtuar reputacionin që ka Modri?.

Për këdo që e cilëson Modric të plakur, duhet të shoh këtë moment kur ky futbollist stërvitet si një 18-vjeçar./Elio Hajdari-Sport Ekspres/