VIDEO/ Myrto Uzuni humbi 11 metërshin që mund të rihapte lojën, i shkoi fare pranë golit të 7 në La Liga

Granada është mposhtur sot me rezultatin 2-0 nga Getafe. Myrto Uzuni ka qenë titullar në këtë përballje, ku kishte mundësinë të ndryshonte edhe fatin e lojës. Bardhekuqtë fituan të drejtën e një 11 metërshi në minutën e 59 dhe topin e mori në duar për ta gjuajtur sulmuesi shqiptar.

Por 28-vjeçari gaboi përballë portierit kundërshtar. Uzuni tronditi shtyllën dhe humbi kështu mundësinë për të rihapur lojën. Nëse topi do të ndalej në rrjetë, atëherë lojtari i Kombëtares shqiptare do të festonte golin e tij të 7 në La Liga./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Myrto Uzuni penalty miss against Getafe!
byu/Football_24_7 infootball