VIDEO/ Ndeshja në Eredivisie në Holandë është shënuar në histori, arbitri Bas Nijuis nuk i fryu bilbilit asnjëherë gjatë gjithë pjesës së parë

VIDEO/ Ndeshja në Eredivisie në Holandë është shënuar në histori, arbitri Bas Nijuis nuk i fryu bilbilit asnjëherë gjatë gjithë pjesës së parë

Ndeshja e luajtur të shtunën ndërmjet RKC Waalwijk dhe Excelsior në kuadër të javës së 14-të të Eredivisie do të mbetet disi në histori. Ajo që ndoshta nuk e keni parë kurrë në një ndeshje ka ndodhur pikërisht në këtë takim dhe rolin kryesor e ka luajtur arbitri Bas Nijhuis.

Sipas asaj që shkruajnë gazetarët e ESPN holandeze, arbitri nuk e përdori bilbilin në asnjë rast në pjesën e parë dhe kjo është diçka që nuk mbahet mend dhe do të shënohet në histori. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/